Поліцейські нагадують: за керування транспортним засобом без посвідчення водія передбачена відповідальність.
Штраф або позбавлення волі до трьох років може загрожувати тим, хто умисно не виконує вирок, рішення, ухвалу, постанову суду, що набрали законної сили, або перешкоджає їх виконанню.
Нехтують рішеннями суду і деякі водії. Серед них – 26-річний житель Бережанської громади. Молодий чоловік на початку 2025 року років притягувався до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Як наслідок, суд позбавив його водійського посвідчення. Проте зловмисник знову сів за кермо. Рішенням районного суду був позбавлений права керувати транспортними засобами і 57-річний житель Підгаєцької громади. Та чоловіка зупинили поліцейські в той час, коли він перебував за кермом транспортного засобу.
Загалом з початку року працівники поліції Тернополя та області задокументували 124 факти, коли водії, будучи позбавленими права керування, не виконували рішення суду.
Поліцейські нагадують: згідно із частинами 4 та 5 статті 126 КУпАП, любителям їзди після позбавлення права керувати транспортом доведеться заплатити від 20 400 до 40 800 гривень. Кермувальників, котрих двічі ловили на тому, що їздять без водійського посвідчення, закон позбавляє права керувати транспортними засобами на строк від 5 до 7 років. Кримінальна відповідальність за невиконання рішення суду – стаття 382 ККУ передбачає до трьох років позбавлення волі.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
