Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Проєкт «Офіцери Служби освітньої безпеки» у запитаннях і відповідях
Опубліковано 19 січня 2024 року о 10:21

Із 22 січня у понад 400 закладах загальної середньої освіти дев’яти областей, наближених до зони бойових дій та прилеглих до російського і білоруського кордонів, працюватимуть правоохоронці. Це будуть спеціально підготовлені фахівці з питань безпеки, які запобігатимуть надзвичайним ситуаціям під час навчально-виховного процесу і вчасно нейтралізовуватимуть безпекові загрози.

Ініціатива проєкту «Офіцер служби освітньої безпеки» належить керівництву держави, а втілюватимуть проєкт Міністерство освіти і науки, Міністерство внутрішніх справ і Національна поліція України.

Що таке Служба освітньої безпеки (далі – СОБ)?

Проєкт, ініційований Кабінетом міністрів України, один із елементів Концепції безпеки закладів освіти, ухваленої Урядом 7 квітня 2022 року, що залучає до створення безпечного середовища у закладах освіти України спеціально навчених офіцерів поліції.

Хто такий офіцер СОБ?

Фахівець із питань безпеки в закладі освіти, який, окрім поліцейських навичок, володітиме вміннями спілкуватися з дітьми, розумітиме їхню психологію, зможе запобігти безпековим ризикам і вчасно розпізнати, виявити і нейтралізувати загрозу життю і здоров’ю дітей, учителів і персоналу.

Які заклади освіти можуть претендувати на участь у проєкті СОБ?

На першому етапі проєкту – 402 заклади загальної середньої освіти дев’яти наближених до зони бойових дій та прилеглих до російського і білоруського кордонів областей: Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Рівненської, Сумської та Чернігівської.

Що стало передумовою урядової ініціативи СОБ?

Виклики воєнного часу, адже в країні, що перебуває в стані війни, зброя, боєприпаси і вибухонебезпечні предмети легко потрапляють із гарячих точок на мирні території та можуть спричинитися до трагедій у закладах освіти. Такі прецеденти, на жаль, непоодинокі в світі та в Європі зокрема.

Тому створення СОБ – проєкт, орієнтований на запобігання кризовим ситуаціям та профілактику правопорушень в освітньому середовищі.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux