Діяльність групи осіб викрили оперативники управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими Головного управління Нацполіції Тернопільщини та працівниками управління Департаменту військової контррозвідки СБУ за процесуального керівництва Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.
У ході досудового розслідування було встановлено, що 33-річний тернополянин разом із ще чотирма особами, матеріали відносно яких виділено в окремі кримінальні провадження, займалися виготовленням фіктивних документів, завдяки яким особи мобілізаційного віку мали змогу виїжджати за кордон.
Під час обшуків за місцями здійснення злочинної діяльності, проживання фігурантів та в їх автомобілях було виявлено та вилучено різного роду документи, зокрема, вже підписані та скріплені печаткою довідки військово-лікарської комісії, чисті бланки, тимчасові посвідчення військовозобов’язаного, гербову печатку і кутовий штамп ТЦК, лікарські печатки, штампи медичних закладів, комунальних підприємств та інші довідки.
Працівника центру комплектування було звільнено із займаної посади та переміщено по службі до військової частини. У скоєному він зізнався та розкаявся.
Підозру йому оголошено за частиною 2 ст. 332 КК України - сприяння порадами, вказівками в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненій за попередньою змовою групою осіб. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області