Чергове шахрайство з банківськими картками задокументували тернопільські правоохоронці. Невідомий аферист викрав з банківського рахунку тернополянки чималі кошти.
Незнайомець зателефонував на мобільний 46-річної потерпілої та представився працівником банку. Повідомив про підозрілі спроби зняття коштів з її рахунку. Зловмисник запевнив, що ці операції банк заблокував, однак задля безпеки необхідно швидко змінити усі паролі. Жінка надала незнайомцю дані картки та повідомила усю конфіденційну інформацію, що надійшла у вигляді смс. Як результат - з рахунку зникли всі заощадження – понад 12 тисяч гривень.
За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження.
Аби не потрапити в шахрайські пастки, слід не довіряти незнайомцям конфіденційну інформацію.
Працівники банку ніколи не телефонують самостійно аби провести ідентифікацію власника карти - тільки якщо ви самі дзвоните в банк. Крім того, пам'ятайте, що співробітники фінустанов не дзвонять з особистих мобільних номерів.
Яке б СМС-повідомлення ви не отримали від банку - завжди уважно читайте його зміст.Ніколи не називайте третім особам (в тому числі співробітникам банку, а також знайомим, друзям, родичам, продавцям в магазині) пін-код від вашої карти, а також секретні одноразові коди.
Ніколи не повідомляйте свій пін-код стороннім особам, в тому числі родичам. Банківські співробітники не мають права запитувати у вас пін-код. Не записуйте пін-код на картках.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області