Довірившись псевдобанкіру, жінка втратила понад 50 тисяч гривень. За такі незаконні дії аферисту загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
До співробітників Тернопільського районного управління поліції звернулась 64-річна місцева мешканка із заявою про шахрайство. Вона розповіла, що їй зателефонував чоловік, який представився працівником банку і запропонував грошову допомогу. Жінка погодилась й аферист пояснив, що за чим робити. Заявниця виконала усі операції, але грошей не отримала. Жінка пішла до банку і лише там дізналася, що її електронним гаманцем заволоділи сторонні й зняли з двох карток понад 50 тисяч гривень.
За даним фактом дізнавачі відкрили кримінальне провадження відповідно до ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Поліцейські вживають заходів, аби встановити особу, причетну до злочину.
Правоохоронці нагадують, як уберегтися від аферистів:
- якщо вам пропонують гроші або розповідають про маніпуляції з вашими картками, покладіть слухавку і зателефонуйте в службу підтримки банку;
- не розголошуйте персональні дані;
- не встановлюйте жодних програм чи застосунків із функціоналом віддаленого доступу;
- під'єднайте SMS-інформування про операції із платіжною карткою.
Пам’ятайте, що банківські працівники ніколи не запитують у клієнтів персональні дані як клієнта банку, так і банківської картки.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області