Майже 40 тисяч гривень заробили аферисти на довірі за одну добу. Натомість, усі гроші з карток втратили двоє мешканок області.
Добре відома схема шахрайства спрацювала в обох випадках: дзвінок, невідомий чоловік представляється працівником банку. Спочатку аферист входить в довіру, намагається дізнатися якомога більше інформації про картковий рахунок, а потім спонукає жертву переводити гроші на інші рахунки, або ж довідавшись секретні коди, викрадає їх сам.
Мешканка Бережанщини, надала невідомому доступ до мобільного банківського додатку і він легко викрав майже 12 000 з усіх карток. Інша жертва банківської афери втратила понад 25 тисяч, які сама перевела за вказівкою шахрая на невідомі рахунки.
Поліцейські за фактом шахрайства розпочали кримінальні провадження, особи зловмисників встановлюються.
Наголошуємо: банківські працівник не телефонують до клієнтів щоб довідатися конфіденційну інформацію! Якщо вам пропонують змінити паролі або ж перевести гроші на інший рахунок аби їх вберегти – це 100% шахрайство!
Не впадайте в паніку . коли чуєте у слухавці інформацію, що ваш рахунок під загрозою, заблокований або ж строк дії картки завершився. Покладіть слухавку, заблокуйте карту і зателефонуйте в банк.
Для того, щоб не потрапити на «гачок» до шахраїв слід бути обережними та дотримуватись наступних правил:
– не панікувати;
– не повідомляти ніяких відомостей особистого характеру ( паспортні дані, відомості про банківські рахунки тощо);
– уточнювати інформацію та ставити додаткові запитання, що стосуються ситуації;
– не переказувати грошові кошти на сумнівні рахунки.
Проявляйте обачність – вбережете власні кошти!
Відділ комунікації поліції Тернопільської області