Потерпіла потрапила в пастку псевдобанкіра й позбулася своїх заощаджень. За даним фактом працівники Тернопільського РУП відкрили кримінальне провадження.
Заявниця розповіла правоохоронцям деталі події. З її слів, до неї зателефонував невідомий чоловік й представився співробітником фінансової установи. Він попросив жінку повідомити персональні дані, обґрунтувавши це тим, що через певні технічні неполадки, відбулося автоматизоване блокування карткового рахунку. Жінка не відмовила, а вже згодом пожаліла, адже їй надійшло два сповіщення про зняття з її кредитного рахунку 66612 гривень.
Відомості про злочин поліцейські внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські вкотре наголошують мешканцям Тернопілля бути уважними та пам’ятати: працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. У разі такої ситуації і коли названий працівник дзвонить зі звичайного номера мобільного телефону, завершуйте розмову і передзвоніть на гарячу лінію фінустанови та уточніть деталі.
Ніколи нікому не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку, puk-кодів з картки.
Намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію.
Якщо ви підозрюєте шахрайство – блокуйте свій рахунок.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області