Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Їхнє завдання – захищати людей, чиї права порушують поліцейські
Опубліковано 23 липня 2019 року о 12:12

Чужі серед своїх – так називають тих, хто, будучи поліцейським, покликаний захищати права людей від тих же поліцейських. Інституція поліцейських омбудсменів запрацювала за ініціативи керівництва Національної поліції влітку 2016 року. Сьогодні в кожному регіоні є посадові особи, які працюють у сфері стосунків між людьми та поліцейськими.
 
Головний спеціаліст Володимир Гапій та старший інспектор з особливих доручень Ірина Ніколаєва працюють на Тернопільщині. Вони - працівники відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності управління забезпечення прав людини Національної поліції України.
 
 
У поліцейських омбудсменів широкий спектр повноважень. Робота спрямована на Європейську конвенцію з прав людини: попередження випадків катування, незаконне затримання, незаконне утримання, норми утримання людини в ізоляторі тимчасового тримання, нереагування на звернення та скарги громадян.
 
Серед основних функцій: вивчення та аналіз проблемних питань у діяльності органів і підрозділів поліції стосовно дотримання прав і свобод людини;  подання керівництву поліції пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази відповідно до вимог міжнародних та національних договорів у галузі прав і свобод людини, а також рішень Європейського суду з прав людини; організація та проведення навчально-освітніх заходів з питань забезпечення прав і свобод людини, а також науково-методичного супроводження діяльності поліції щодо забезпечення прав і свобод людини; проведення перевірок дотримання прав і свобод людини в діяльності підрозділів ГУНП; інспектування ізоляторів тимчасового тримання, надання керівництву поліції пропозицій щодо заходів реагування у разі виявлення порушень законодавства;  участь у незалежних службових розслідуваннях порушень прав і свобод людини; розгляд звернень громадян, що належать до компетенції управління, з питань, пов’язаних з порушенням прав і свобод людини в діяльності органів і підрозділів поліції.
 
Поліцейські-омбудсмени просять тих,  хто потерпів чи терпить від свавілля поліцейських, звертатися за адресами у Тернополі: вул. Галицька, 40, або у Києві:  вул. Інститутська, 29/3.
 
Свої повідомлення можете надсилати на електронні адреси: [email protected], [email protected][email protected].
 
Телефонувати за номерами: 096-694-88-29, 097-747-96-79, (044) 2547587.
 
Прийом громадян здійснюється у Тернополі по вулиці Галицькій, 40 у вівторок  з 14:00 – 18:00 та четвер 09:00 – 13:00.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux