Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Завідувач канцелярії слідчого управління Нацполіції Тернопільщини Наталія Гриців: слідчий підрозділ - мій другий дім
Опубліковано 01 липня 2022 року о 12:34

На перший погляд робота з документами — це рутинна справа. Але насправді це невід’ємна складова частина всієї управлінської діяльності, її важливий елемент, що характеризує весь підрозділ та його керівника. У цьому впевнена завідувач канцелярії слідчого управління Нацполіції Тернопільщини Наталія  Гриців. Вона присвятила цій професії чи не все своє життя.

Наталія Іларіїівна за освітою філолог, але вчителем  їй не судилося стати. Далекого 1 вересня 1985 року вона прийшла на роботу у канцелярію слідчого підрозділу. 38 років сумлінної праці – як одна мить.

"Це зараз двох поверхів слідчому управлінню вже замало. У ті часи тут був лише невеликий по штату слідчий відділ". - розповідає службовець.

Таємним було усе, пригадує жінка, тож жодна інформація  не обговорювалася і не виносилася за межі кабінету. Мало було й жінок на службі, усюди переважав чоловічий колектив. А ще були друкарські машинки.  

«200-300 сторінок обвинувального висновку набиралося вручну, то можна сказати кілометри роботи пальчиками. Було технічно важко», - каже Наталія.

За кожним кримінальним провадженням стоїть жива людина, а кожен документ у справах  важливий, відзначає працівниця. От здавалося б, прийшла скарга чи запит. Їх потрібно відповідно зареєструвати, оформити, проконтролювати виконання, а серійні  - систематизувати. Наталія Іларіївна безпомилково знайте необхідний документ у стосах папок на полицях шаф. Вражає і кількість опрацьованого – от лише за рік майже 22 тисячі вихідних документів.

 Зміст, якість, строки підготовки та оформлення на належному рівні документів – її особиста відповідальність. Каже, вчилася сама, а згодом вчила сумлінно працювати й інших працівниць.

«За часи роботи в канцелярії жодного разу не жалілася на свій колектив, усі ми працювали і працюємо злагоджено і ефективно» ,– запевняє жінка. "Певний період моя посада в канцелярії була атестованою, я дослужилася до звання прапорщика».

Під час виходу на пенсію у 2009 році посаду розатестували і Наталія залишилася працювати надалі вже вільнонайманим працівником. Каже, що  пенсійний вік – то лише стаж у роботі, він працювати не заважає зовсім.

В діловодстві дрібниць немає. Тому важливо тримати «руку на пульсі» всіх змін, які вносяться до нормативно-правових актів. За роки роботи довелося пережити чимало змін: законодавство, перехід з російської на українську мову діловодства, з міліції – в поліцію. Однак найбільше тішили технічне та комп’ютерне забезпечення.

 «Змінити ротатор на ксерокс – яка ж це була реальна допомога  у роботі", – розповідає діловод.  – "Раніше слідчому необхідно було  вкластися у строки два місяці аби завершити справу. Вони по три-чотири дні жили на  роботі з тою писаниною, в буквальному сенсі. А нам відповідно, усе задокументувати».

На запитання, чи змінилися матеріали кримінальних проваджень, Наталія впевнено відповідає, змінилося все.

«Слідчі у радянські часи розслідували здебільшого багато економічних злочинів. Пам’ятаю, якось документували справу про збут наркотиків: усім було надзвичайно цікаво, які ж ті наркомани, бо то ж рідкісними такі аморальні проступки були. Тепер навіть вбивство вже не дивує», – запевняє Наталія.

Незмінним залишається одне – аналітична, кропітка робота слідчих, яка як і колись так і зараз потребує максимальної зосередженості та уваги.

«На моїх очах з юних хлопчиків виростали справжні професіонали", - каже Наталія. – "Вони всі мені були як діти: чим могла, допомагала радила, бувало й сварила легенько. Більшість з них займають вже керівні посади. Та що тут казати, от нашого начальника Олександра Миколайовича пам’ятаю ще у цих коридорах».

Про вибір своєї роботи Наталія Іларіївна не пошкодувала жодного разу.

«Слідчий підрозділ  -  мій другий дім. З огляду на вже сьогоднішню роботу молодому поколінню я бажаю самореалізації, самовдосконалення, аби стати справжніми професіоналами. А загалом – такого бажаного мирного неба усім у нашій державі!»

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux