У Тернополі запрацювала мобільна група з протидії домашньому насильству
Опубліковано 08 листопада 2019 року о 09:42
Жорстоке поводження в родинах - факти непоодинокі. Від початку року тернопільські поліцейські зареєстрували понад чотири з половиною тисячі заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством.
![](https://media-www.npu.gov.ua/npu-pre-prod/assets/sites/tp/2019/november/DSC01484.jpg)
Аби своєчасно реагувати на такі факти, у Тернополі запрацювала мобільна група поліції з протидії домашньому насильству. До її складу увійшли вісім працівників, яких обрали з числа патрульних, дільничних офіцерів та співробітників ювенальної превенції. Поліцейські виїжджатимуть на виклики, пов’язані із повідомленнями про насильство в сім’ях.
![](https://media-www.npu.gov.ua/npu-pre-prod/assets/sites/tp/2019/november/DSC01480.jpg)
Для ефективної роботи мобільна група отримала новий автомобіль, оснащений відповідно до сучасних вимог, та службову техніку: ноутбук, планшет, бодікамери, док-станцію, відеореєстратор, відеокамеру, термопринтер. Це дасть можливість поліцейським оперативніше реагувати на повідомлення від громадян та чітко фіксувати факти вчинення домашнього насильства, що надалі слугуватиме доказовою базою під час розгляду даних справ у суді.
Як розповідає інспектор відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Дмитро Адамович, майже півтора місяці мобільна група працювала в тестовому режимі в обласному центрі. За цей період поліцейськими було здійснено 253 виїзди на повідомлення про факти домашнього насильства, складено 127 адміністративних протоколів та винесено 92 термінових заборонних приписи.
Щодня до поліцейських надходить 5-7 викликів від тих, хто потерпає від сімейних тиранів. Виїхавши на місце події, правоохоронці оцінюють ситуацію, опитують свідків, очевидців та з урахуванням результатів оцінки ризиків приймають рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності та винесення термінового заборонного припису кривднику.
![](https://media-www.npu.gov.ua/npu-pre-prod/assets/sites/tp/2019/november/DSC01493.jpg)
Серед основних завдань мобільних груп також проведення профілактичної роботи та надання допомоги постраждалим особам від домашнього насильства.
- Правоохоронці проводять профілактичну роботу, вручають пам’ятки з номерами гарячих ліній, аби люди знали, куди звертатися у разі насильства, - розповідає Дмитро Адамович.
Поліцейські закликають жінок, дітей та чоловіків не замовчувати факти домашнього насильства та не боятися звертатись за допомогою.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області