Правоохоронці застерігають: шахраї представляються працівниками банку і крадуть гроші з карток

Шахрайство
Понад 18 тисяч гривень зняв шахрай з рахунку 42-річної жительки Тернопільського району. Потерпіла сама продиктувала зловмисникові дані, необхідні для доступу до двох своїх карток, адже думала, що спілкується з працівником служби безпеки банку.
 
Схема такого виду шахрайства не нова. Аферисти, телефонуючи на мобільний,  представляються працівниками банку. Відтак лякають людей, що їхня картка  заблокована, з неї намагаються зняти кошти невідомі, або ж повідомляють, що на «електронний гаманець» надійшов платіж  і для того, щоб зарахувати гроші, потрібні персональні дані картки. Основна мета зловмисників – змусити співрозмовника назвати конфіденційну інформацію карткового рахунку і  зняти звідти кошти.
 
Саме так вчинила 42-річна жителька Тернопільського району. Вона продиктувала незнайомцю пароль із смс-повідомленням від банку, який надійшов на її мобільний. В результаті з  рахунку жінки зникли усі кошти. Поліцейські проводять оперативного-розшукові заходи для розкриття злочину.
 
Правоохоронці радять, аби не стати жертвою шахраїв, у жодному разі не повідомляйте нікому свої персональні дані платіжних карток, адже працівники фінустанов не проводять жодних операцій у телефонному режимі. Якщо про проблеми з рахунком повідомляє телефоном «банківський працівник» – перетелефонуйте до банку за номерами, вказаними на платіжній картці, або на офіційному сайті установи.
 
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області