Правовий захист мешканців краю обговорили за круглим столом
Опубліковано 04 вересня 2018 року о 13:00
«Правова допомога поруч» : саме на таку тематику в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області відбулася прес-конференція на тему, присвячена другій річниці створення в Україні бюро правової допомоги. Директор Регіонального центру Ірина Хондогій і представники районних підрозділів Юрій Гордєєв, Галина Джумак та Віктор Липка інформували присутніх про успіхи і досягнення у сфері надання правових послуг та захисту прав мешканців Тернопільщини.
На початку засідання Ірина Хондогій розповіла про передумови створення системи надання безоплатної правової допомоги в Україні та в області.
- Ще донедавна юридичні консультації чи захист в суді були для багатьох громадян недосяжною послугою, - розповіла керівник Центру. - Багато наших краян просто не мали змоги оплачувати адвоката або ж були позбавлені доступу до фахової правової допомоги, що зумовлювало неможливість якісного представництва в суді. Саме тому наша робота зараз є вкрай необхідною.
На Тернопільщині з 2016 року вже функціонують 14 бюро правової допомоги. Звернутись до них має змогу кожен мешканець територіальної громади, запевнили організатори заходу, адже з метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги, працівники здійснюють виїзди навіть у віддалені куточки області. Часто такі правові консультації відбуваються у сільських радах.
Як зазначив керівник Шумського бюро правової допомоги Кременецького місцевого центру Віктор Липка, соціальний запит на безоплатну правову допомогу постійно зростає.
- Люди часто звертаються за консультаціями в питаннях спадщини земельних спорах. Ми надали чимало консультацій і військовим та учасникам АТО, що стосуються захисту прав людини.
На завершення зустрічі її організатори нагадали, що в Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області