Правоохоронці закликають громадян повідомляти про випадки торгівлі фейковими COVID-сертифікатами

Інформація

Працівники поліції посилено здійснюють  заходи щодо для припинення протиправної діяльності з виготовлення, пропонування та продажу фальсифікованих результатів ПЛР-тестів та внутрішніх і міжнародних  COVID-сертифікатів.

Наголошуємо, що за такі протиправні дії посилено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Громадянам, які свідомо використовують фейкові довідки, загрожує штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі. Медпрацівники, які будуть вносити неправдиві відомості у бази даних, отримають штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду. А тим, хто підробки виготовлятиме та продаватиме, — штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років. Особи, котрі виготовляють і продають підроблені Covid-сертифікати та ПЛР-тести, намагаються не лише обманути систему охорони здоров’я, - своїми діями вони наражають на небезпеку усіх оточуючих.

Працівники поліції закликають усіх громадян проявляти правосвідомість. Будь-яку інформацію  чи пропозиції про продаж в соцмережах підроблених документів про ПЛР-тестування або щеплення від COVID-19, повідомляти  до:

ГУНП в Тернопільській області +380 (0352) 27-12-58, Е-mail: [email protected] або на лінію 102

Національної поліції України на гарячу лінію – 0 800 500 202, або на email: [email protected]

Департаменту кіберполіції Національної поліції України на гарячу лінію – 0 800 50 51 70, або на email: [email protected]

Міністерства внутрішніх справ України на гарячу лінію – 1536.

Мобільний додаток "My Pol"